Uspavanka u Srebreniku: Tuzla i Sloga podijelili bodove

Nogomet 05. mar 202314:56 0 komentara
FK Tuzla City

Sloga je na svom terenu u Srebreniku dočekala Slogu u derbiju donjeg dijela tabele, a meč je završen bez golova.

U prvih nekoliko minuta nije viđeo mnogo toga, početno ispitvanje snaga bez većih uzbuđenja sve do 11. minute kada Kuzmanović prijeti no lopta odlazi od gola.

U 17. minuti opet prijeti Tuzla, Pantelić je probio i sjajno šutirao, a golman Sloge Brajlović još bolje zaustavlja šut. Malo poslije toga nova priliak za Građane. Kuzmanović se dobro oslobodio čuvara i uputio udarac, ali Brajlović je siguran.

Sve do kraja prvog poluvremena većih prilika nije bilo, izuzev dvije situacije pred golom Sloge, ali defanzivci otklanjaju opasnost i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

U Srebreniku u drugom dijelu prava uspavanka budući da nije bilo prilika ni sa jedne strane. Sve do 64. minute kada nakon brze kontre gostiju Bašetić pogađa prečku gola Tuzle. U 70. minuti Krstovski prijeti iz slobodnjaka, ali bez većih problema za gol Tuzle.

Sloga je najbliža pogotku bila u 78. minuti kada Peco izlazi sam pred Fejzića koji zaustavlja njegov udarac. Na kraju su domaći imali i sreće jer je Peco propustio još jednu izglednu priliku.