Vardy se vratio golom i asistencijom za pobjedu Leicestera

Nogomet 01. mar 202222:44 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Leicestera pobijedili su Burnley u gostima sa 2:0 (0:0) u odloženoj utakmici Premier lige, koja je prvobitno trebalo da se odigra 15. januara, a golove su postigli James Maddison i Jamie Vardy. Lisice su 12. na tabeli sa 30 bodova, dok je Burnley prvi ispod crte sa 21 bodom, jednim manje od Evertona.

U prvom poluvremenu se više igralo pred golom Burnleya, a Nick Pope je u nekoliko navrata odlično intervenisao – u 25. minutu osujetio je zicer Dake, a u 42. je odbranio šut Barnesa. Šanse su imali i Tielemans i Pereira.

U nastavku su domaći zaigrali bolje, Schmeichel je odbranio udarac Connora Robertsa na startu poluvremena, a u 69. minutu je Cornet poslije odlične lopte u prostor ćušnuo loptu pored Schmeichela, ali pored i gola.

Jamie Vardy vratio se na teren poslije dva jmeseca pauze zbog povrede, ušao je u igru u 72. minutu, i dvaput se našao u izglednim pozicijama – jednom je šutirao preko gola, drugi put je previše oklijevao.

S njegovim ulaskom su Lisice ponovo preuzele inicijativu, a Pope je u 81. minutu još jednom izvrsno intervenisao, ovoga puta poslije udarca Barnesa.

Samo minut kasnije Leicester ipak stiže do gola – Vardy je bio asistent, a James Maddison je sa ivice kaznenog prostora naciljao i vrlo precizno pogodio desni ugao Popeovog gola. To je bio njegov sedmi premijerligaški gol ove sezone.

Meč je definitivno riješen u 90. minutu, kada je Barnes izvrsno centrirao sa lijeve strane, a Vardy je bio na drugoj stativi i glavom sproveo loptu u mrežu za svoj deseti ligaški gol ove sezone.

U sljedećem kolu, Burnley u subotu dočekuje Chelsea, a istog dana Leicester dočekuje Leeds.