Velež deklasirao Tuzla City, drugi težak poraz za Musemićev tim u tri dana

Nogomet 06. apr 202219:50 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža deklasirali su tim Tuzla Cityja u prvom susretu polufinala Kupa naše zemlje. U susretu odigranom na stadionu "Rođeni" Velež je slavio sa uvjerljivih 4:0.

Krenula je ekipa Feđe Dudića dosta ofanzivno od samog početka, a u prednost ih je doveo Alen Dejanović već u devetoj minuti.

Propustili su Rođeni još nekoliko izglednih prilika nakon toga, a prednost su udvostručili u 28. minuti susreta. Radović je odigrao povratnu loptu za Salčina, a fudbaler Sarajeva na posudbi u Veležu prelijepim udarcem poslao loptu iza leđa Nevresa Fejzića.

Deset minuta kasnije nova katastrofalna reakcija odbrane tuzlaka. To je iskoristio Anđušić i nakon dodavanja Haskića lobovao istrčalog Fejzića.

Konačan rezultat postavio je Alen Dejanović u drugom poluvremenu. Igrala se 65. minuta kada je pogodio nakon lijepe akcije.

Ovo je drugi težak poraz za tim Husrefa Musemića u svega 3 dana. Prethodno je podsjećamo Zrinski sa 5:0 slavio u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Revanš susret ovih rivala na rasporedu je 20. aprila na stadionu Tušanj.