Velež i Sarajevo podijelili bodove u derbiju

Nogomet 19. sep 202217:54 1 komentar
FK Velež

Fudbaleri Veleža i Sarajeva odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u derbi susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na prvu priliku čekelo se do sedme minute. U lijepoj prilici našao se Dženan Zajmović, ali je šutirao tik stative. Najavio je nekadašnji fudbaler Željezničara već tada dobru partiju.

Tri minute kasnije bivši fudbaler Sarajeva Emir Halilović silovito šutirao, ali Šahinović uz mnogo muke odbranio njegov udarac.

U 15. minuti ponovo je prijetio Zajmović, ali je Šahinović još jednom odbranio. Velež je pritisako u prvom poluvremenu, gol Sarajeva je doslovno “visio” u vazduhu.

Sarajevo je prvu šansu stvorilo tek u 25. minuti i to preko Vršajevića, ali je njegov udarac blokirao Frane Ikić.

Izabranici Feđe Dudića zaigrali su nešto bolje od tog trenutka, a Mulahusejnović je u 35. minuti pokušao, međutim njegov udarac odbranio Bogdanović.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Dejanović je u 57. imao veliku priliku. Ovanzivac Veleža se našao sam ispred Šahinovića, ali je sa pet godina šutirao preko prečke.

Ipak, nekoliko sekundi kasnije Velež dolazi do zaslužene prednosti. Tomašević je napravio veliki kiks, a to kaznio Dženan Zajmović za erupciju oduševljenja navijača u Gabeli.

Nakon primljenog pogotka Bordo tim izgledao je potpuno bezidejno, ali je tim Feđe Dudića podigla majstorija Ivana Ikića. Igrao se 75. minut kada je lijepim udarcem matirao Slavišu Bogdanovića.

Nakon izjednačujućeg pogotka Sarajevo je zaigralo nešto bolje, dok se na izabranicima Amara Osima vidio značajan fizički pad.

Ipak, rezultat se nije mijenjao pa su na kraju timovi podijelili bodove.

Nakon 11 odigranih kola Sarajevo zauzima 5. poziciju na tabeli sa 16 osvojenih bodova, dok je Velež 8 sa četiri boda manje. Sada će uslijediti pauza zbog nastupa reprezentacije BiH u Ligi Nacija.