Velež i Sloga remizirali u blatu Gabele: Rođeni oštećeni kod prvog gola gostiju

Nogomet 19. nov 202214:53 0 komentara
FK Sloga Meridian

Velež i Sloga remizirali su 2:2 u prvoj utakmici 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Meč je obilježio katastrofalan blatnjav teren sa mnogobrojnim lokvama stadiona u Gabeli i sudija Antoni Bandić, koji je oštetio Velež kod izjednačujućeg gola gostiju iz Doboja.

Rođeni su prvi zaprijetili već u drugoj minuti, ali Nemanja Anđušić onemogućen je da bolje šutira zbog mnogobrojnih bara na terenu stadiona u Gabeli.

Sedam minuta kasnije Anđušić centrira, a odlično na katastrofalnom terenu se snalazi Edo Vehabović i udarcem iz voleja pogađa mrežu Elvira Trake za vodstvo Veleža.

Novu priliku nekoliko minuta kasnije imao je ponovo Anđušić, ali loše sutira i lopta ide pored stative.

Sloga je izjednačila na isteku pola sata igre. Uglješa Stevanović postigao je četvrti gol sezone, a domaći su negodovali i tražili prekršaj u napadu. Međutim, sudija Antoni Bandić pokazao je na centar i gol je priznat.

Opravdano su negodovali domaći jer je Stevanović prije šuta odgurnuo nepropisno Adina Bajrića i mora je bandić dosuditi faul u napadu.

Do kraja prvog tijela pokušao je Adnan Haskić, ali njegov šut završio je preko gola Sloge.

Veliku priliku na startu drugog poluvremena propustio je kapiten domaćih Denis Zvonić, kada je bio neprecizan sa nekoliko metara.

Ponovo je prijetio Vleže, ali je šut Haskića izblokiran. Odgovorili su gosti ponovo preko Stevanovića, ali šut napadača Sloge sa 25 metara odlazi preko gola Veleža.

Rezervista Tarik Jašarević zamijenio je Dimitrija Zajića u 72. minutu, a samo 15 sekundi kasnije pogodio je mrežu Slaviše Bogdanovića za preokret Sloge.

Još jedan igrač koji je ušao u igru, ali u redovima Rođenih Dženan Zajmović zamijenivši strijelca prvog gola Edu Vehabovića,  donio je bod Veležu pet minuta prije kraja utakmice.

Đorđe Pantelić imao je veliku priliku za pobjedu Veleža u 92+, ali se okliznuo u odlučujem momentu i ostalo je 2:2.

Velež je ostao na šestom mjestu sa 24 boda, Sloga ima 21 na poziciji broj devet, ali i utakmicu više od Veleža.

Sada slijedi zimska pauza, a naredno kolo oba igraju 25. februara naredne godine. Velež će na gostovanje Tuzla Cityju, a Sloga će dočekati Slobodu.

Dvije utakmice danas su na programu od 17 sati u kojima se sastaju: Široki-Tuzla i Željezničar-Posušje.

Kolo će biti kompletirano sutra, a na rasporedu su još tri meča: Leotar-Sarajevo, Sloboda-Igman i Zrinjski-Borac.