Velež sanja odbranu titule, savladano Posušje za četvrtfinale Kupa BiH

Nogomet 18. feb 202320:35 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine pobjedom nad ekipom Posušja rezultatom 2:0.

Meč nije dobro počeo za Rođene, jer se povrijedio Adin Bajrić, koji je iznesen na nosilima. Nakon stvorenih nekoliko poluprilika sa obje strane, poveo je Velež.

Mućaj je dodao do Haskića koji je sigurno pogodio za vodstvo Veleža. Velež je stvarao prilike i u nastavku, ali do poluvremena više nisu uspijevali postići pogodak.

U drugom poluvremenu Haskić je imao novu priliku da dovede Velež do dvostrukog vodstva, ali je njegov šut odbranio golman Kukić. Haskić će ipak dodatno ostaviti svoj pečat na ovaj meča u 68. minuti, kada je asistirao za Halilovića, koji sa ivice šesnaesterca pogađa za konačnih 2:0.

Prolaskom Veleža završene su sve utakmice na programu Kupa BiH za danas, a sutra će se igrati još četiri meča.

Zrinjski će ugostiti Laktaše, Sloboda će biti domaćin Slogi iz Doboja, Čelik će igrati protiv bijeljinskog Radnika, a Široki će ugostiti Tuzlu City.