Velika pobjeda Salernitane u borbi za opstanak, Đurić junak

Nogomet 24. apr 202214:44 0 komentara
CARLO HERMANN / AFP

Fudbaleri Salernitane upisali su velika tri boda u uvodnom susretu nedjeljnog programa talijanske Serije A. Tim iz Salerna je sa 2:1 bio bolji od Fiorentine.

Domaćin je predvođen velikom podrškom navijača poveo već u devetoj minuti, a strijelac je nakon sjajnog kornera Bohinena bio povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić.

Propustila je Salernitana nekoliko izglednih prilika nakon toga, ali je Fiorentina došla do poravnanja u 64. minuti. Odriozola je uposlio Saponaru, a veznjak Viole sjajnim udarcem pogodio mrežu domaćina.

Ipak, nije se Salernitana predavala. Veliku pobjedu timu u 79. minuti je donio Federico Bonazzoli. Iskoristio je grešku Igora i matirao Terracciana.

Salernitana nakon ove pobjede zauzima 18. poziciju sa 25 osvojenih bodova i samo tri manje u odnosu na Cagliari koji se nalazi na prvoj sigurnoj poziciji. Fiorentina je propstila priliku vratiti se u borbu za Ligu prvaka i ostala je na 7. poziciji sa 56 bodova.