Veliki bod Stuttgarta, Muller činio čuda protiv Leipziga

Nogomet 07. aug 202217:39 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Iznenađenje u Stuttgartu, domaćin je izvukao bod u duelu sa favorizovanim Leipzigom, ponajviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Mulleru – 1:1.

Od dolaska Leipziga na veliku scenu i plasmana ovog kluba u Bundesligu, Stuttgart je samo jednom uspeo da ostane neporažem u međusobnim duelima, dogodilo se to 2018. godine. U preostalih sedam susreta Leipzig je svaki put slavio pobjedu.

I zbog toga je remi koji je Stuttgart ostvario na početku sezone protiv Leipziga iznenađenje i vrlo dobra rezultat za domaćina. Krenulo je sve prema očekivanjima, u osmom minutu na asistenciju Olma pogodio je Nkunku.

Ipak, trenutak nepažnje iz 31. minuta i odlično snalaženje Francuza Amade poslije dodavanja Saše Kalajdžića donijeli su izjednačenje. Malo ko je tada očekivao da je i postavljen konačan rezultat.

Leipzig je bio apsolutno dominantan do kraja susreta, ali je na golu Stuttgarta Muller činio čuda. Posebno to važi za situacije iz sredine drugog poluvremena, kad je u 66. minutu odbranio šut Nkunkua, a potom šest minuta kasnije pokušaj glavom Orbana.