Veliki kiks Rome, Venezija u Seriji B

Nogomet 14. maj 202223:30 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Roma nije uspjela da savlada Veneziju na svom terenu u 37. kolu Serije A i dovela je u pitanje učešće u Evropi u narednoj sezoni. Sa druge strane rezultat 1:1 je poslao Veneziju definitivno u Seriju B.

Gosti su sjajno počeli meč. Preko Okerekea su poveli 1:0 već u prvom minutu. Roma je od tog trenutka potpuno zagospodarila terenom, uputila čak 13 udaraca ka golu rivala u prvom poluvremenu, ali je ostalo 1:0 za Veneziju.

Treba reći da su gosti od 32.minuta igrali sa igračem manje, isključen je Kiyine i djelovalo je da je nemoguća misija da izbjegnu poraz.

Na startu drugog dela izabranici Josea Mourinha su krenuli u totalnu ofanzivu. Uputili su nestvarnih 33 šuteva, a samo je jedan pogodio cilj i to onaj Shomurodova u 76. minutu. Činila je sve Vučica da dođe do tri boda, ali nije uspjela

Sada je Roma na šestom mjestu koje vodi u Ligu Evrope, ali sa mečom više i samo od Fiorentine i Atalante. Može da se desi da ostanu i bez Lige konferencije.

Što se Venezije tiče izgubila je i teoretsku šansu za opstanak. Imaju pet bodova manje od bezbjedne zone i samo još jedan meč do kraja šampionata.

U ostalim mečevima Serije A u subotu postignuti su sljedeći rezultati: Empoli-Salernitana 1:1, Udinese-Spezija 2:3 i Verona-Torino 1:2.