Viola na „Maradoni“ odigrala za Milan i Inter

Nogomet 10. apr 202217:26 > 17:29 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

U nedjelju od 15 časova igrale su se tri utakmice u 32. kolu italijanske Serije A – najuzbudljivije je bilo u Napulju, gde je Fiorentina u velikoj mjeri poremetila šampionske ambicije tima Luciana Spallettija.

Tim iz Firence pobijedio je Napoli rezultatom 3:2 (1:0).

Povela je „Viola“ preko Nicolasa Gonzaleza u 29. minutu, ali je Dries Mertens izjednačio u 85. Drugo vodstvo gostima donosi Jonathan Ikone u 66. minutu, a samo šest minuta kasnije novi pogodak za goste – strijelac je Arthur Cabral. Do kraj utakmice tim sa stadiona „Diego Armando Maradona“ uspio je samo da ublaži poraz reko Victora Osimhena. Bio je to 12. gol u sezoni za Nigerijca.

Napoli je poslije ovog poraza na trećem mjestu tabele. Imaju bod manje od lidera na tabeli Milana, jednak broj bodova kao Inter, ali i utakmicu više od oba rivala. Prekinut im je niz od tri pobjede, a u narednom igraju protiv Rome kod kuće. Fiorentina je sedma sa bodova manje od Rome, koja je na mjestu koje vodi u Ligu Evrope.

Sassuolo je kod kuće sa 2:1 (1:0) pobjedi Atalantu i tako za sada ostavio tim iz Bergama bez plasmana na šesto mjesto, koje vodi u Evropu. Atalanta je osma sa 51 bodom, dok su crno-zeleni osvojili pet bodova manje.

Dvostruki strijelac za domaćina u Reggio Emiliji bio je Hamed JuniorTraore u 24. i 61. minutu, dok je jedini gol za Atalantu postigao Luis Muriel u 90+3. minutu.

Atalanta će u narednom kolu kod kuće protiv Verone pokušati da prekine niz od dva poraza, dok će Sassuolo idućeg vikenda gostovati Caglijariju.

Udinese je kao gost na stadionu „Pierluigi Penzo“ bio bolji od Venezije sa 2:1 (1:0) i tako ostavio domaćina u opasnoj zoni sa 22 boda, tri manje od „bezbjednog“ Cagliarija. Udinesee je siguran na 12. poziciji sa 36 bodova.

Pobjedu Udinezeu u dramatičnoj završnici donio je Brazilac Rodrigo Becao u 90+3. minutu, a asistirao mu je njemački vezista Lazar Samardžić. Prethodno su golove postigli Deulofeu za Udinesee i Henry za Veneziju.

U idućem kolu Udinese dočekuje Empoli, a Venezija će crnu seriju od šest poraza pokušati da prekine protiv Fiorentine.