Viola sve dalje od Evrope: Udinese deklasirao Fiorentinu

Nogomet 27. apr 202220:17 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Udinesea slavili su u srijedu na gostovanju Fiorentini u odloženoj utakmici 20. kola Serije A. Udineze je pobjedu upisao rezultatom 4:0.

Pablo Mari je sjajnu solo akciju u 12. minutu krunisao golom. Ništa golman Fiorentine nije mogao da uradi nakon šuta koji je išao u lijevu stranu iz kaznenog prostora.

Gosti su u 36. minutu došli i do drugog gola. Gerard Deulofeu je bio na pravom mjestu i sjajno se snašao nakon odbijene lopte.

Uslijedio je sjajan finiš meča – gosti su u nadoknadi vremena postigli dva gola.

Do trećeg gola Udinese je došao u drugom minutu nadoknade. Wallace je šutirao sa ivice šesnaesterca, u gužvi ispred gola neko je dotakao loptu dovoljno da joj promijeni kretanje i ona je završila u mreži.

Igrao se šesti minut nadoknade kada je Destini Udogi dobio dobru loptu od Makenga i poslao je u mrežu za konačnih 4:0.

Iako je Fiorentina bila nadmoćna kada je u pitanju posjed lopte, nije uspjela da to pretvori u bolji rezultat. Intersantno je da je domaćin imao jedan šut u okvir gola manje nego gost koji je loptu u nogama imao samo 26 odsto vremena.

Fiorentina ostaje sedma na tabeli sa 56 bodova, ali i dva vezana poraza. Udinese je sada 11. sa 43 boda.