Vratio se pravi Jesus, Arsenal nastavlja da pobjeđuje i ide ka tituli!

Nogomet 01. apr 202318:12 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Leeds United sa 4:1 (1:0) u 29. kolu Premijer lige i sada opet imaju osam bodova više od Manchester Cityja, uz meč više. Utakmicu je obilježio dvostruki strijelac Gabrijel Jesus, prvi put je zatresao mrežu još od oktobra i povrede.

Leeds je bio odličan, Ramsdale je odbranio jedan ne toliko snažan udarac Summervilea, a golman domaćih morao je više da se pomuči posle udarca Harissona.

Bio je to frustrirajući period za Tobdžije, ali u 35. minutu sve se okrenulo – Gabrijel Jesus promiješao je odbranu gostiju, a potom lijepo prodao kontakt sa Aylingom. Brazilac je preuzeo i odgovornost s penala, i dao je svoj prvi gol u 14 utakmica. Bio je to i prvi udarac u okvir gola Artetinog tima.

REUTERS/David Klein

Do poluvremena je domaćin mogao da duplira prednost – Meslier je izletio s gol-linije kako bi ispucao loptu, Martinelli je pokušao momentalni lob, ali je Ayling ovoga puta bio na pravom mjestu.

Već na početku drugog poluvremena Arsenal je duplirao prednost. Igrao se 48. minut, Zinchenko i Martinelli su kombinovali po lijevoj strani, Brazilac je centrirao, a na drugoj stativi je utrčao Ben White i poslao loptu od prečke u gol za 2:0.

Opuštenije je zaigrao Artetin tim i to je rezultovalo i trećim pogotkom. Lijepa timska akcija, Trossard je bio asistent, a poslije njegove zavrnute lopte u srce šesnaesterca pravovremeno je natrčao Jesus i golom iz igre krunisao svoju odličnu partiju.

Leeds je smanjio rezultat uz mnogo sreće nakon što je lopta promijenila pravac pošto je udarila u Zinchenka, ali je u 85. minutu Granit Xhaka postigao gol glavom poslije dubinskog ubacivanja Odegaarda.

Ludilo u Brightonu, ne može bez Mitrovića

Bez Aleksandra Mitrovića, koji je služio prvu od tri utakmice suspenzije, Fulham je bio izvrstan u prvom poluvremenu protiv bledog Bournemoutha, i vodio je sa 1:0 od 16. minuta golom Perreire, poslije sjajne kombinacije Solomona i Reida bio je precizan sa desetak metara.

Do poluvremena je Robinson pogodio okvir gola, bio je Bournemouth na konopcima, ali se domaćin digao u nastavku, i došao je do izjednačenja preko Taverniera u 50. minutu, 24-godišnjaka koji je na poluvremenu ušao u igru.

Action Images via Reuters/Paul Childs

U 78. minutu domaćin je kompletirao preokret, Tavernier je opet bio uključen u akciju, Leno nije dovoljno dobro odbranio udarac Christieja, a Dominik Solanke je odbitak sproveo od Robinsonove noge u gol.

Wolverhampton jeste pogodio prečku u 26. minutu, ali je Nottingham Forest generalno bio bolji i u 38. minutu je poveo preko Brennana Johsona – asistent je bio Danilo, a Johnson je pogodio iz teškog ugla.

Bili su Šumari bolji, ali Vukovi u 82. minutu stižu do izjednačenja – poslije odbitka, lopta je završila kod Podencea iskosa sa lijeve strane. On lijepo „zalama“ i desnom nogom trese mrežu.

Crystal Palace je bio postojan i veoma dobar u prvom poluvremenu sa Leicesterom, ali su Lisice zaigrale bolje u nastavku i došle su do prednosti u 56. minutu preko rezerviste Ricarda Perreire, poslije asistencije Castagnea.

Samo tri minuta kasnije Palace, pod vodstvom legendarnog Roya Hodgsona, stiže do izjednačenja – Eberechi Eze je izveo slobodni udarac, lopta je pogodila prečku i od zadnjice golmana Danijela Iversena se odbila u gol.

Bio je bolji palace sve vrijeme, a dogodila se erupcija na stadionu u 94. minutu, poslije pogotka koji je obezbijedio londonskom timu prvu pobjedu u 2023. godini. Ayew je slijeva zalomio ka sredini, poslao precizan dubinski pas Mateti, koji poslije idealnog prvog kontakta postiže gol.

REUTERS/Toby Melville

Atraktivan meč viđen je u Brightonu, naročito u prvom poluvremenu, mnogo šansi i golova. Brentford je dvaput vodio, golovima Jansona i Toneyja, ali se domaćin oba puta vratio – prvo preko Mitome, nakon što mu je golman Steel asistirao pasom od pedeset metara, te pogotkom Welbecka glavom.

Ipak, Brentford je i treći put poveo, ovaj put preko Pinnocka u 49. minutu, posle izvrsno izvedenog slobodnog udarca Mbeuoma.

Nije odustajao Brighton, napadao je i stvarao šanse, što se konačno isplatilo u finišu – Alexis McAllister je u 90. minutu realizovao penal koji su domaći dobili poslije igranja rukom Aarona Hickeyja.