Werder upisao veliku pobjedu protiv Hoffenheima

Nogomet 07. okt 202222:30 0 komentara
Sascha Schuermann / AFP

Fudbaleri Werder Bremena savladali su u uvodnom susretu 9. kola njemačke Bundesliga u gostima tim Hoffenheima rezultatom 1:2.

Iako je domaći tim bio taj koji je stvorio mnogo veći broj prilika, gosti su na kraju uspjeli da upišu veoma bitna tri boda.

Poveo je Werder u 18. minuti, a strijelac pogotka nakon asistencije Fullkruga bio je Marvin Ducksch.

U 32. Geiger upošljava Izraelca Munasa Dabbura, a ovaj matira golmana Jirija Pavlenku za oduševljenje domaćih navijača.

Želio je domaći tim, u kojem zbog povrede ni večeras nije bilo reprezentativca BiH Ermina Bičakčića, da dođe do potpunog preokreta. Propustili su i nekoliko izglednih prilika.

Kazna je stigla tri minute prije kraja susreta. Sudija Benjamin Cortus je dobio signal iz VAR sobe, a nakon pregledane snimke pokazao je na penal. Siguran izvođač bio je Niclas Fullkrug koji je donio pobjedu svojoj ekipi.

Werder se nakon ove pobjede probio na 4. poziciju tabele Bundeslgie sa 15 bodova, Hoffenheim je ostao 6. sa bodom manje.