West Ham i Palace upisali uvjerljive trijumfe, remi Southamptona i Tottenhama

Nogomet 28. dec 202118:03 > 18:29 0 komentara
Reuters/Andrew Couldridge

Odigrana su prva tri susreta 20. kola engleskog Premiershipa, a pobjede su ostvarili Crystal Palace i West Ham, dok su Southampton i Tottenham podijelili bodove.

West Ham je bio uvjerljiv u gostima i sa 1:4 savladao Watford.

Nije najbolje meč počeo za Čekićare jer je Emmanuel Dennis Watford u prednost doveo prelijepim pogotkom već u četvrtoj minuti susreta.

Ipak, do kraja poluvremena West Ham je uspio da preokrene rezultat i to za samo dvije minute. Najprije je Soucek pogodio u 27. minuti za 1:1, da bi Benrahma u 29. pogodio na asistenciju Antonia.

Nastavila je ekipa Davida Moyesa dosta agresivno i u drugom poluvremenu, a Bowenu je već nakon tri minute igre poništen pogodak nakon asistencije VAR-a.

Noble je u 58. minuti pobodio sa bijele tačke, da bi Nikola Vlašić u drugoj minuti nadoknade postavio konačan rezultat.

Palace uvjerljiv protiv nemoćnog Norwicha

Kanarinci su već jednom nogom u Championshipu, a ovoga puta bolji od njih bio je Crystal Palace sa 3:0.

Sva tri gola viđena su u prvom dijelu, a u prednost ih je doveo Odsone Edouard već u osmij minuti susreta.

U finišu prvog dijela viđena su i preostala dva gola. Najprije je Mateta u 38. minuti pogodio nakon dodavanja Edouarda, da bi isti igrač upisao još jednu asistenciju četiri minute kasnije. Ovoga puta pogodio je Schlupp.

U preostalom susrtetu Southampton su podijelili bodove, bilo je 1:1.

Sveci su poveli u 25. minuti preko Ward-Prowsea, da bi Kane sa bijele tačke u 41. minuti postavio konačan rezultat rezultat.