Yilmaz tragičar Turske, Portugal u finalu baraža; Vels slavi Garetha Balea

Nogomet 24. mar 202222:46 > 22:51 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Reprezentacije Portugala i Velsa prvi su finalisti baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se odigrati krajem ove godine.

Portugal je sa 3:1 bio bolji od Turske u susretu prepunom uzbuđenja.

Poveli su Portugalci u 15. minuti. Bernardo Silva je centrirao za Otavija koji se sjajno snašao i pogodio gol Cakira.

Otavio je u 42. minuti bio u ulozi asistenta. Sjajno je centrirao, a napadač Liverpoola Diogo Jota sjajno pogodio glavom.

Ipak, u drugom poluvremenu, kao i na nekim prethodnim mečevima, desio se veliki pad u ekipi Portugala.

Rezultat je u 65. minuti smanjio Yilmaz nakon asistencije Undera.

Imao je Yilmaz veliku priliku donijeti poravnanje Turskoj i produžetke, ali je bio neprecizan sa bijele tačke. Šutirao je preko gola. Prethodno je Fonte srušio Enesa Unala.

Promašaj napadača Lillea kaznio je Nunes u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Portugal će u finalu igrati protiv Sjeverne Makedonije koja je napravila veliku senzaciju i eliminisala veliku Italiju.

Vels je na krilima Garetha Balea savladao Austriju sa 2:1 i izborio prolaz u finale.

Fudbaler Real Madrida pogađao je u 25. i 51. minuti.

Sjajan je bio prvi pogodak iz slobodnog udarca.