Za nekoga su Igre već počele: Britanke slavile, težak poraz SAD-a

Nogomet 21. jul 202113:04 > 13:20 0 komentara
REUTERS/Edgar Su

Tradicionalno prvi sportisti na Olimpijskim igrama koji počinju sa takmičenjem su fudbaleri i fudbalerke. Reprezentativke Velike Britanije i Čilea su igrale prvi meč na ženskom turniru, a slavile su Britanke 2:0.

Britanija je pobedila golovima Ellen White koja igra za Manchester City. Ona je bila strijelac u 18. i 73. minutu. Britanija je po očekivanjima dominirala u ovoj utakmici i imala je čak 20 šuteva ka golu čileanske golmanke.

Reprezentacija Sjedinjeih Američkih Država je poražena od Švedske čak 3:0. Aktuelne svjetske šampionke su izgubile iako su pred meč bile favoritkinje, a Šveđanke su život protivnicama zakomplikovale već u 25. minutu. Tada je Stina Blacksteinus dala prvi gol na utakmici za vodstvo 1:0. Ista igračica je i povećala na 2:0 u 55. minutu. U 72. je Lina Hurtig postavila konačan rezultat. U grupi G u kojoj su ove dve ekipe su još Australija i Novi Zeland.

Brazil je bio ubedljiv protiv Kine 5:0, a golove su davale Marta dva puta, Debinha, Andressa i Beatriz.