Zajmović obradovao Rođene: Velež u Doboju kod Kaknja savladao Igman

Nogomet 07. okt 202216:49 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri mostarskog Veleža savladali su u uvodnom susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana iz Konjica. Meč je odigran na MGM Farm Areni u Doboju Kod Kaknja, a rezultat je glasio 0:1.

Trenutak odluke desio se u 86. minuti susreta. Edo Vehabović je izveo sjajan slobodan udarac, a Zajmović glavom matirao golmana Igmana, Aldina Ćemana.

Gledali smo dosta siromašan fudbal na startu utakmice, a u prvih trideset minuta doslovno ništa se nije dešavalo.

Prva prilika viđena je u 35. minuti kada je Bodul šutirao iz slobodnog udarca, ali je šut završio u živom zidu…

U drugom dijelu Bodul šutira, ali njegov udarac brani Bogdanović. U tim trenucima se igrao 56. minut.

Minut kasnije ponovo prijeti Igman, ali centaršut Jakupovića hvata Bogdanović.

Nakon toga Jakupović šutira i glavom nakon asistencije Alagića. Prvu priliku za Velež imao je Jovan Blagojević u 70. minuti kada je šutirao preko gola sa ruba kaznenog prostora.

U 72. minuti najveću priliku na susretu za Igman imao je Mirsad Ramić. Promio je sjajno loptu u kaznenom prostoru, ali je šutirao pored stative gola Veleža.

Trenutak odluke desio se u 83. minuti kada je Armin Bešagić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Igrača više iskoristio je Velež samo dvije minute kasnije kada je Zajmović matirao gostujućeg golmana. Do kraja susreta nisu viđene nove prilike, pa su Rođeni upisali prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Velež je nakon ove pobjede 6. na tabeli sa 16 bodova, dok je Igman 10. sa 12 bodova.