Zakomplikovana trka: Arsenal pao na Goodisonu

Nogomet 04. feb 202315:37 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

U prvom susretu subotnjeg programa 22. kola Premier lige Everton je na svom terenu savladao Arsenal 1:0.

Oni koji sumnjaju i dalje da Arsenal nema šampionski mentalitet i da kad-tad mora da padne, dobili su municiju. Jer ne samo što su Tobdžije pretrpjele poraz na gostovanju do ovog kola fenjerašu, već ekipa Mikela Artete uopšte nije dobro izgledala.

Može se slobodno konstatovati da su Karamele imale bolje prilike. U prvom poluvremenu čak tri, dok je Arsenal imao samo jednu u kategoriji pravih gol šansi preko Nketiaha.

Trenutak odluke odigrao se u 60. minutu. Odlično je iz kornera Dwight McNeill, a najviše skočio JamesTarkowski koji je zatresao mrežu pored nemoćnog Ramsdalea. Očekivano, Arsenal je preuzeo inicijativu, napadao. Ali to nisu bili napadi kao u ranijim mečevima, prilično su bili stihijski i neprecizni i na kraju je Everton došao do zaslužene pobjede, kojom izlaze iz zone ispadanja.

Na prvoj utakmici od kada je sjeo na klupu Sean Dyche je pokazao da je u stanju da za kratko vrijeme našteluje ekipu da bude veoma dobro organizovana i da uzmije rezultat i protiv onih najboljih.