Željezničar posrnuo na Pecari, Široki ponovo lider PLBiH

Nogomet 15. okt 202220:54 0 komentara
FK Željezničar/Adem Ćatić

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su na stadionu Pecara ekipu Željezničara sa 1:0 i tako ponovo izbili na čelo tabele Premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 61. minuti utakmice kada je Bagarić pogodio za veliko slavlje Širokobriježana.

Željezničar cijelim tokom susreta stvorio je malo, ili ništa a inicijativu je konstantno imao domaćin. Plavi sa Grbavice u prvom poluvremenu mogli su doći do pogotka preko Amoaha, ali lopta nije željela u mrežu u dva navrata.

U drugom poluvremenu momci Edisa Mulalića nisu vjerovatno imali ni snage da pokušaju utakmicu vratiti u egal, a ni izmjene koje je trener Željezničara napravio nisu bile učinkovite.

Mogao je Široki Brijeg upisati i rezultatski uvjerljiviju pobjedu, ali je u prvom poluvremenu Vukoja dozvolio da mu Bender odbrani šut iz jedanaesterca.

Široki je sada prvi na tabeli sa 28 bodova, jednim više od Zrinjskog, koji ima bod manje, ali i dvije utakmice manje od trenutnog lidera, dok je Željezničar četvrti sa 22 boda.