Željezničar savladao Slogu u sjajnoj atmosferi na Grbavici, Santos junak

Nogomet 19. mar 202316:48 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Željezničara u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u sjajnoj atmosferi stadiona Grbavica savladali su Slogu iz Doboja rezultatom 4:1.

Ipak, zaprijetili su prvi gosti na ovom susretu i to Đorić i Lalić, ali nije bilo opasnosti po Bendera.

U 7. minuti prvi pokušaj fudbalera Željezničara, tačnije Andrije Drlje koji je šutirao sa distance, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon toga prijetili su Đorić, Mihajlović i Baranov, ali je mreža Bendera ostala netaknuta.

Željezničar je do prednosti stigao u 21. minuti susreta. Lijepu kontru odigrali Hodžić i Drljo, Santos sjajno pratio i pogodio mrežu Sloge.

Ipak, u 35. minuti Sloga stiže do poravnanja. Nemanja Mihajlović je prošalo sjajno po lijevoj strani, uposlio Lalića koji šutira, a lopta od stative završava u mreži Bendera.

Bila je Sloga bolja nakon izjednačujućeg pogotka, ali nisu uspjeli postići drugi gol.

Plavi su na poluvremenu dobili veliku podršku domaćih navijača što je dalo rezultat.

Igrala se 50. minuta susreta kada je Krpić povukao sjajnu kontru, odigrao na stranu za Santosa koji je rutinski pogodio mrežu Brajlovića.

Santos je bio glavni akter i kod trećeg gola Željezničara. Ovoga puta je pobjegao odbrani, golman Brajlović ga oborio, a sudija pokazao na jedanaesterac.

Najstrožiju kaznu u 60. minuti realizovao je iskusni Semir Štilić.

Pokušavali su fudbaleri Edisa Mulalića i nakon tog trenutka, a listu strijelaca upisao se i Joseph Amoah u 78. minuti. Oduzeo je loptu Popari, sam sebi kreirao priliku i rutinski matirao Bakira Brajlovića za veliku pobjedu Željezničara i erupciju oduševljenja na Grbavici.

Željezničar nakon ove pobjede se probio na 3. poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 39 osvojenih bodova, Sloga je 10. sa 23 osvojena boda.