Željo pobijedio Tuzla City u Srebreniku i probio se na treće mjesto PL BiH

Nogomet 31. okt 202215:53 0 komentara
FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara upisali su osmu pobjedu sezone, pobjedivši Tuzla City u Srebreniku 1:2, probivši se tako na treće mjesto Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Poslije desetak minuta igre, gosti su tražili penal. Start Čelika na Amoaha, ali sudija Josip Martinović nije vidio elemente za najstrožiju kaznu. Dženis Beganović šutira glavom prema golu Cityja na isteku pola sata igre, ali Malcom Barcola sjajno interveniše.

Isplatila se terenska incijatiova Plavih. Joseph Amoah pogodio je mrežu Tuzla City u finišu prvog poluvremena, kada se igrala 40. minuta. Poslije greške golmana Tuzlaka Barcole, Amoah trese mrežu domaćih i postiže treći gol u sezoni. Pored toga fudbaler iz Gane ima i dvije asistenicje u prvenstvu BiH.

Drugo poluvrijeme počelo je poništenim golom Beganovića nakon samo tri minuta igre.

Željo je ubrzo udvostručio prednost, kada šut Semira Štilića u 57. minuti pokušava izblokirati Damir Mehidić, ali lopta vara golmana Tuzle sa 0:2 u Srebreniku. Štilić je postigao četvrti gol, uz to ima i dvije asistencije u ovoj sezoni.

Šezdeset sekundi kasnije Beganović je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali bio je neprecizan.

Novi problemi za Tuzlu u 64. minuti, kada je poslije drugog žutog kartona u svlačionicu morao Ajdin Nukić i domaći su ostali sa igračem manje.

Nova prilika za Želju u finišu meča za Beću, ali mladi fudbaler sarajevskog kluba nije uspio matirati Barcolu.

Promašaje Željezničara kaznio je Dušan Pantelić minutu kasnije, na asistenciju Belmina Mešinovića. Panteliću je to bio drugi gol sezone.

Pet minuta kasnije mogla je Tuzla do poravnanja, ali pored stative gola Želje šutira Mendes.

Novom pobjedom, osmom u prvenstvu ove sezone, Željezničar se probio na treće mjesto sa 28 bodova, Tuzla City je sedmi sa 21 osvojenim bodom iz 16 mečeva.

Derbi 17. kola na Grbavici Željezničar igra 5. oktobra protiv Borca, a Tuzla gostuje Leotaru u Trebinju.