Zrinjski deklasirao Sarajevo, Bilbija oborio rekord

Nogomet 04. sep 202220:57 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

HŠK Zrinjski slavio je u derbiju sa Sarajevom s uvjerljivih 4:1, u utakmici u kojoj je Bilbija oborio premijerligaški rekord.

U derbiju devetog kola Zrinjski je pred svojim navijačima svladao Sarajevo s 4:1 i tako se na najbolji način vratio nakon poraza kod Borca. Bila je ovo tek druga pobjeda Plemića u ovoj sezoni Premijer lige, ali dosad su odigrali samo četiri utakmice. Dvostruki strijelac bio je Nemanja Bilbija, a uz njega je briljirao Mario Ćuže koji je bio strijelac, asistent i još izborio jedanaesterac za izjednačenje.

Fantastično prvo poluvrijeme ponudilo je sve, od šansi i lijepih akcija, do čak četiri gola. Poveli su gosti i to u 16. minuti nakon lijepe akcije koju je počeo Adnan Džafić, a nakon asistencije Nardina Mulahusejnovića pogodio je Dal Varešanović. No, od tada pogađao je samo Zrinjski. Prvo je u 21. minuti Luka Bilbija dosudio jedanaesterac, ocijenivši da je Tomašević srušio Marija Ćužu. Gosti su burno prosvjedovali, no Bilbija je ostao pri svome. Domaći Bilbija, Nemanja, jednako je bio neumoljiv, pogodivši za 1:1. Do kraja poluvremena Zrinjski ne samo da je uspio preokrenuti, nego je na odmor otišao s visokom prednošću. U glavnoj ulozi bio je Ćuže, igrač na posudbi iz Dinama. Ćuže je prvo centrirao Igoru Saviću za 2:1, a onda u 40. minuti na prelijep način, nakon što je “povaljao” dvojicu igrača gostiju, pogodio za velikih 3:1.

U drugom dijelu nije se ništa posebno događalo sve do 63. minute kada je izbilo veliko koškanje igrača u šesnaestercu gostiju. Sudac Bilbija je ocijenio da su “vinovnici” bili Hrvoje Barišić i Hamza Čataković, koji su dobili po žuti karton.

Svu neizvjesnost oko pobjednika nešto kasnije “ubio” je Nemanja Bilbija koji je pogodio za 4:1 i upisao svoj 127. pogodak u Premijer ligi, čime se utvrdio na prvom mjestu ispred dosadašnjeg rekordera Wagnera Santosa Laga, piše bljesak.info

Danas su odigrana još dva meča, Široki je pobijedio Borac sa 2:0, dok je Posušje kao gost savladalo Leotar sa 0:1.