Zrinjski i Velež podijelili bodove

Nogomet 08. maj 202121:00 > 22:23 0 komentara
N1

U prvom poluvremenu igralo se između dva šesnaesterca, domaći su imali inicijativu, ali prednost posjeda lopte nisu uspijevali pretvoriti u pogodak. Velež se disciplinovani branio i čekao svoju šansu. Gosti su za svoje strpljenje nagrađeni pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti kada je Edo Vehabović pogodio za 0:1. Do kraja poluvremena nije bilo dovoljno vremena da Zrinjski odreaguje, te su gosti na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

U drugom dijelu utakmice domaći su krenuli po izjednačenje, a do pogotka su došli kada je kapiten domaćih, Nemanja Bilbija nakon kontranapada i centaršuta sa desne strane ostao sam u šesnaestercu i matirao golmana Bogdanovića u 55. minuti. Bilo je to zasluženo izjednačenje domaćih nakon terenske inicijative. Sredinom poluvremena Velež se mogao vratiti u vodstvo, ali je šut Ćosića sa ivice šesnaesterca otišao visoko preko gola. Prijetili su i domaći, Bilbija je mogao postići i svoj drugi pogodak na utakmici, ali njegov snažan šut otišao je malo pored gola. Pored gola Veleža je otišao i treći pokušaj Bilbije, koji je bio možda i najbolji igrač domaće ekipe.