Zrinjski ide ka tituli, a rekordi padaju: Bilbija “uništio” Radnik

Nogomet 19. mar 202220:58 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog deklasirali su posljednjeplasiranu ekipu Premijer lige BiH tim Radnika sa 4-0. Utakmicu je po ko zna koji put obilježio Nemanja Bilbija postigavši ovaj put hat-trick.

Poveo je Zrinjski nakon 22 minute igre, a strijelac je bio Nemanja Bilbija. Mario Tičinović povisio je na 2-0 u 36. minuti. U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Bilbija postiže svoj drugi gol na meču za sigurnih 3-0 nakon prvog dijela i već tada su Plemići riješili pitanje pobjednika.

#related-news_0

Nije stala ekipa Sergeja Jakirovića ni u nastavku, a najbolji napadač Premijer lige Bosne i Hercgeovine Nemanja Bilbija, kompletirao je hat-trick poslije samo pet minuta igre u drugom poluvremenu.

Bio je to 24 gol nestvarnog Bilbije u 23 utakmice ove sezone u bh. prvenstvu.

Zrinjski je oborio rekord Željezničara iz 2012. godine kada su Plavi sa Grbavice pod vodstvom Amara Osima vezali 12 pobjeda u Premijer ligi. Plemići su večeras otišli korak dalje i ostvarili 13. uzastopnu pobjedu u najjačem fudbalskom takmičenju BiH.

Mostarci su otišli na +19 u odnosu na prvog pratioca Tuzla City, ali imaju i utakmicu manje, a mnogi smatraju da je borba za titulu gotovo i riješena. Samo čudo može spriječiti Zirnjski da ne postane prvak BiH. Radnik je i dalje zadnji sa svega 16 bodova.

U narednom kolu 2. aprila tim iz Bijeljine traži bodove spasa protiv Slobode na domaćem terenu, a Zrinjski dočekuje Tuzla City.