Zrinjski pobijedio Borac u Mostaru i ovjerio titulu jesenjeg prvaka

Nogomet 20. nov 202217:08 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Borac sa minimalnih 1:0 pod Bijelim Brijegom i ovjerili titulu jesenjeg prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme derbija 19. kola Premijer lige nije opravdalo očekivanja. Teško se igralo po lošem terenu, jer je utakmica bila pod znakom pitanja, ali je ipak odigrana.

Na startu meča Hadžić je šutirao, a domaći su tražili igranje rekom nekoga od igrača Borca u kaznenom prostoru. Međutim, glavni sudija Mirza Kazlagić nije pokazao na bijelu tačku.

Zrinjski je bio nešto bolji, jer su prijetili preko Tičinovića i Stranputa, ali mreže su mirovale u Mostaru u prvih 45 minuta.

Poslije šest minuta u drugom poluvremenu izabranici Sergeja jakirovića ostali su sa igračem manje. Golman Nikola Mandić srušio je Envera Kulašina kao posljednji igrač odbrane domaćih i sudija Kazalgić pokazao mu je direktan crveni karton.

Četiri minute kasnije aktuleni prvaci BiH dolaze do vodstva. Slobodan udarac izveo je Niko Janković, a Hrvoje Barišić najviši u šesnaestercu Borac i poslije udarca glavom matira nemoćnog Nikolu Ćetkovića.

Banjalučani nisu uspjeli do kraja iskoristiti prednost igrača više, pa je Zrinjski slavio na kraju 1:0. A u finišu su do kraja utakmice i dva igrača na obje strane na klupi pocrvenila. Bekić kod domaćih i Spremo kod gostiju.

Plemići sa liderske pozicije idu na zimsku pauzu sa 39 bodova, a Borac je ostao na trećem mjestu sa šest bodova manje, ali imaju i utakmicu više od Zrinjskog.