Zrinjski rutinski u polufinale Kupa BiH, Kiš pokazao klasu

Nogomet 14. mar 202316:53 0 komentara
HŠK Zrinjski

Donijeli su Plemići sigurnu prednost iz prvog susreta protiv Radnika kada su slavili 3:1. Danas je Rendulić izveo kombinovan satav, a na kraju su slavili rezultatom 2:0.

Plemići su bili bolji rival od prve minute, a na prvi šansu smo čekali nešto više od 12 minuta. Tada je Mandić šutirao nakon kornera, ali je lopta otišla pored gola.

Deset minuta kasnije golu gostiju prijetio je mladi Kristijan Stanić, ali je njegov šut otišao visoko preko gola.

Isti fudbaler našao se u centru pažnje u 27. minuti susreta. Bio je neometan na drugoj stativi, ali je šutirao veoma loše, direktno u golmana gostiju.

Tri minute kasnije Jukić šutira silovito nakon povratne lopte Kiša, ali Lakić još jednom brani.

Inicijativu i bolju igru Plemići su krunisali u samom finišu prvog dijela. Igrala se 45. minuta kada je Zrinjski odigrao sjajnu akciju, a na kraju Tomislav Kiš sjajno matirao Nikolu Lakića.

Prijetio je Kiš i na startu drugog dijela. Izveo je Ilinković sjajan korner, a napadač Plemića šutirao preko gola.

Minut kasnije Ilinković pokušao sa distance, a njegov udarac odbranio Lakić.

Prijetio je i Matija Malekinušić u 57. minuti sa nekih 16 metara, ali je i njegov udarac odbraio danas raspoloženi Nikola Lakić.

U 65. minuti vidjeli smo tri vezane prilike za Zrinjski. Agilni Kiš je zaprijetio Lakuću, ovaj dobro intervenisao, a lopta došla do Memije. Bek Zrinjskog šutira, njegov udarac je izblokiran da bi Ilinković sa pet metara šutirao pored gola.

Pet minuta kasnije glavom je pokuššao i Jakovljević, ali je i njegov udarac zaustavio Lakić.

Ipak, 73. minuta je stajala na semaforu kada je Nikola Lakić bio nemoćan. Još jednu sjajnu akciju Plemića snažnim udarcem sa 10 metara kompletirao je Ivančić.

Prijetio je nakon toga Jukić, u 81. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Propustio je Zrinjski do kraja još nekoliko prilika, ali se na kraju zasluženo plasirao u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Takmičenje u Kupu Bosne i Hercegovine bit će nastavljeno sutra, a sastat će se Rudar Prijedor – Tuzla City, te Velež i Sloga Doboj.