„Žuta podmornica“ i Chukwueze potopili Real usred Madrida! (VIDEO)

Nogomet 08. apr 202323:16 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Veliko iznenađenje u Madridu! Fudbaleri Villareala ostvarili su senzacionalan trijumf nad šampionom Španije na njegovom terenu - Real je poražen iako je dva puta vodio pred svojim navijačima.

Utakmica igrana na stadionu „Santiago Bernabeu“ pred 57.887 gledalaca završena je rezultatom 2:3.

Poveo je Real u 16. minutu autogolom Pau Torresa, ali najveće zasluge ima Marco Asensio čiji je šut blokirao igrač Villareala i promijenio smjer lopte, koja je završila u mreži gostiju.

Izjednačio je Samuel Chukwueze u finišu prvog dijela.

Ponovo je Real i u 48. minutu nakon akcije Vinicius Juniora, ali to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih fudbalera u žutim dresovima.

Junak u timu „Žuta podmornice“ bio je Nigerijac Samuel Chukwueze, postigao je gol i u i 80. minutu, a nakon njegove akcije u 70. minutu mrežu Courtoisa zatresao je i Jose Luis Morales.

Nakon ovog poraza Real sad ima čak 12 bodova manje od Barcelone, koju je samo nekoliko dana ranije potpuno nadigrao u gostima u Kupu kralja.

Katalonci imaju priliku otići na 15 bodova i praktično riješiti borbu za prvaka La Lige. Protivnik će im sutra od 21 sat na Camp Nou biti Girona.