Zvezda bez evropskog proljeća, Monaco u nokaut fazi LE

Nogomet 03. nov 202220:37 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli izboriti plasman u nokaut fazu UEFA-ine Lige Evrope. Nakon poraza u posljednjem susretu grupe E od ekipe Monaca rezultatom 4:1 i tako završili na posljednjem mjestu na tabeli, ali i bez plasmana u Konferencijsku ligu.

Poveo je domaćin već u četvrtoj minuti susreta, a strijelac je nakon greške Milana Borjana bio Kevin Volland.

U 27. minuti njemački reprezentativac postiže i drugi gol na utakmici, a ovoga puta asistent je bio Diatta.

Milan Rodić u 50. postiže autogol, da bi Kanga četiri minute kasnije sa bijele tačke smanjio prednost francuskog predstavnika.

Ipak, pobjedu Monaca i prolaz u nokaut fazu ovjerio je Kevin Volland tri minute prije kraja kompletiravši hat-trick.

U drugom susretu grupe Trabzonspor je sa 1:0 golom Bakasetasa savladao Ferencvaros. U redovima mađarskog predstavnika nije bilo Bešića zbog kartona, Gojak i Ćivić su povrijeđeni, dok je Kovačević u igru ušao u 82. minuti kada je zamijenio Nguena.

REUTERS/Stringer

Ferencvaros je pobjednik grupe H sa 10 bodova, isto toliko ima i Monaco, ali uz lošiju gol razliku. Trabzonspor je treći sa 9 bodova i od proljeća će nastupati u Konferencijskoj ligi. Crvena zvezda je završila kao posljednja sa 6 bodova.

Real Sociedad je u grupi E sačuvao prvo mjesto uprkos domaćem porazu 1:0 od Manchester Uniteda. Jedini gol zabio je Garnacho u 17. minuti. Španci će tako direktno u osminu finala, a Englezi u šesnaestinu finala gdje ih čeka netko od trećeplasiranih iz Lige prvaka.

REUTERS/Vincent West

Sheriff je uzeo treće mjesto nakon što je još jednom dobio Omoniju. Ovog puta 1:0 golom Akanbija. Moldavci će u Konferencijsku ligu. Čitav meč kao kapiten za Sheriff odigrao je bh. fudbaler Stjepan Radeljić.

Nevjerovatnom raspletu svjedočili smo u grupi F gdje su sve ekipe završile grupnu fazu s osam bodova. U posljednjem kolu Feyenoord je s 1:0 pobijedio Lazio te osigurao prvo mjesto, dok je drugo mjesto uzeo Midtjylland koji je s 2:0 bio bolji od Sturma. Rimljani su na kraju bili treći, a Austrijanci četvrti.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Freiburg je u grupi G već ranije kao prvi osigurao osminu finala, a danas je remizirao 1:1 protiv Qarabaga i gurnuo ih u Konferencijsku ligu. Azerjbadžance je pobjedom 2:0 kod Olympiakosa preskočio ih je Nantes.