Odbojka: Češka pobjedom ovjerila odlazak na EP

Ostali sportovi 15. maj 202118:55 0 komentara
FENA

Odbojkašice reprezentacije Češke ovjerile su plasman na Evropsko prvenstvo novom pobjedom, ovaj put savladavši reprezentaciju Slovenije sa 3:0 u setovima.

Slovenke nisu mogle parirati nadmoćnom protivniku i ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije prijetile.

Čehinje su u prvoj dionici povele sa 4:0 i već tada je bilo jasno da Sloveniju čeka težak zadatak.
Sredinom seta Slovenke su čak i povele 11:10 iskoristivši pad koncentracije svojih protivnica, ali Češka je do kraja sigurnom igrom osvojila prvi set sa 25:18.

Nešto slično smo vidjeli i u drugoj dionici. Početkom seta Češka je napravila raziliku od osam poena i održavala je do kraja, te su taj dio igre osvojile rezultatom 25:15.

Iako je treći set počeo kao i prva dva uzbuđenja je bilo mnogo više. Češka je imala prednost od 20:13 i bila na samo per poena do pobjede, ali su borbene Slovenke došle do samo dva boda zaostatka, 24:22. Ipak Češka nije dozvolila iznenađenje i slavila sa 25:22 u posljednjem setu za konačnih 3:0.

Večeras u 20:00h reprezentacija Bosne i Hercegovine igra protiv Latvije. U slučaju pobjede od 3:0, BiH će također, kolo prije kraja, osigurati plasman na EP.