Zlatan Horo osvojio srebro za BiH na Specijalnoj olimpijadi u Belgiji

Ostali sportovi 18. sep 201412:03 > 12:09
Anadolija

"Moj san se ostvario, znao sam već u preliminarnim trkama da sam dosta spreman i evo uspio sam. Hvala mom treneru Samiru Haliloviću koji mi je najviše pomogao da dođem do ostvarenja svog sna", kazao je Zlatan Horo nakon osvojene nagrade.

Nakon osvojene zlatne medalje Irmele Peranović u disciplini 25 metara slobodno na Specijalnoj olimpijadi u Antverpenu, srebrnom medaljom se okitio i Zlatan Horo u disciplini 50 metara prsno koji je ovu dionicu isplivao u vremenu od  58:64 sekundi.

“Moj san se ostvario, znao sam već u preliminarnim trkama da sam dosta spreman i evo uspio sam. Hvala mom treneru Samiru Haliloviću koji mi je najviše pomogao da dođem do ostvarenja svog sna”, kazao je Zlatan Horo nakon osvojene nagrade.

Pored osvojene srebrne medalje u disciplini 50 metara prsno, Zlatan Horo je plivao i finalnu trku na 100 metara prsno i osvojio četvrto mjesto.

Anadolija

Preliminarnu trku u disciplini 25 prsno imala je i Irmela Peranović, gdje je osvojila  treće mjesto i plasirala se u finale koje je na programu danas.

Kad su  u pitanju atletičari jučer je nastupilo troje bh. atletičara i to Admir Ašćerić koji je u trci na 200 metara  u grupi M11 osvojio četvrto mjesto sa rezultatom 39:70 sekundi, Mersad Redžić u disciplini 200 grupa M07 osvojio peto mjesto sa rezultatom 29:83 sekundi i Nihada Buljubašić koja je u disciplini 100 metara u grupi F02 osvojila šesto mjesto sa rezultatom 18:24 sekundi.

Danas su preostali finalni nastupi Kristine Klačar u disciplinama 200 metara i skoku u dalj, Nihada Buljubašić u disciplini 200 metara, Admira Ašćerića  u trci na 400 metara i Mersada Redžića u trci na 200 metara.

Stonoteniseri Damir Rimac i Irma Juhić danas imaju šansu da osvoje jednu od medalja u pojedinačnim konkurencijama.