Francuska prvak svijeta u rukometu

Ostali sportovi 29. jan 201718:21 > 19:03
Reuters

Rukometaši Francuske i Norveške odmjerili su snage u finalu Svjetskog prvenstva koje se ove godine igralo u Francuskoj.

U prepounoj dvorani AccorHotels

Arena u Parizu, nakon 60 minuta borbe rezultat je glasio 33:26 .

Domaća reprezentacija je imala prednost nakon 30 minuta. Vodili su sa 18:17, uprkos tome što su gubili punih 25 minuta sa do tri gola razlike. Gosti su bolje otvorili susret. U 15. minuti su imali tri gola u plusu, i rezultat 10:7, što je bila i njihova najveća prednost.

Do 25 minute na semaforu, Norvežani su vodili sa dva razlike. Norvežani su radili sjajan posao u napadu, igrali su tvrdu odbranu te održavali konstantnu rezultatsku prednost.

Bilo je 16:14 za Norvežane, kada Kentin sa tri gola i Karabatić sa jednim preokreću rezultat na 18:17. Uz to vrijedi istaći i odličnu odbranu Francuza koja u posljednjih pet minuta gostima nije dala da postignu više od jednog gola, pa su domaćini ipak sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Kentin sa četiri gola, Valentin Porte i Nikola Karabatić sa po tri, te Remili, Narcisse i Guigou sa dva bili su nositelji igre Francuza, dok su kod Norvežana najefikasniji bili Hansen i Tonnesen.

Reuters

Za samo tri minute drugog dijela, Francuzi su napravili 4:1, i prednost povećali na četiri razlike. Prednost je rasla i do šest razlike (29:23), a kada god bi Norveška krenula naprijed, i počela da hvala rezultatski priključak, iskusni Francuzi bi ubacili u brzinu više i brzim kontrama rješavali napade, za erupciju oduševljenja u glavnom gradu.

Desetak minuta do konca meča – pobjeda Francuske se uveliko osjećala u zraku, jer je pad koncentracije i kondicije Norvežana bio i više nego očigledan. Na terenu, nije postojala niti nijasna one potentne Norveške iz prvog poluvremena, dok su Francuzi prosipali silu pred domaćom publikom.

Na 30:23 – devet minuta pred kraj, bilo je samo pitanje koji će rezultat stajati na semaforu kada otkuca 60. minut meča. Susret je završen sa 33:26 – čime se Francuska nakon evropskog, okitila i Svjetskim zlatom, ukupno šestim u historiji.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVOna ovom linku.