BiH-Austrija: Zaboraviti prvo – ponoviti drugo poluvrijeme

Reuters

Rukometni Zmajevi su na najbolji mogući način počeli svjetsko prvensto u Kataru - pobjedom. Ali u igri naše reprezentacije već u prvih petnaestak minuta prvog dijela igre očiti su bili određeni nedostaci koje momci Dragana Markovića hitno moraju ukloniti ako se BiH želi ravnopravno suprotstaviti Austriji i proći grupnu fazu takmičenja.

N1

Pobjeda protiv Irana na Svjetskom Prvenstvu u Kataru za rukometaše bila je najbolji način početka takmičenja, ali u igri bh. reprezentacije očita je bila prevelika nervoza i pritisak koji sa sobom nosi debi na jednom velikom takmičenju.

Rezultat prvog poluvremena protiv Iranaca (12:16) i dublja analiza i statistika govore o neefikasnom napadu u kom smo previše lopti poklonili našim protivnicima, i slaboj odbrani, gdje smo u prvih 30 minuta dozvolili našim protivnicima previše golova, ako se uzme u obzir da su i Iranci napravili mnoštvo tehničkih pogrešaka.

N1

U drugom poluvremenu se činilo kako je za reprezentaciju BiH izašla potpuno druga ekipa, neopterećena i puna nove energije, koja je sa sobom donijela mnogo bolju igru i preokret, te na kraju slavlje. Ali ako Zmajvi planiraju proći grupnu fazu takmičenja u Kataru, potrebno je ne ponoviti prvo poluvrijeme iz prve utakmice.

Sljedeći protivnik Bosne i Hercegovine je reprezentacija Austrije, koja je u prvom kolu namučila izuzetno jaku reprezentaciju Hrvatske. Hrvatska je na kraju slavila 32:30, ali pobjednik nije bio poznat bukvalno do posljednih trenutaka utakmice.

N1

Austrija igra moderan, snažan i brz rukomet germanskog stila koji teško kažnjava greške koje je BiH napravila protiv Irana. Kako bi upisali novu pobjedu, rukometnim Zmajevima biće potreban ozbiljan pristup i gotovo savršena egzekucija. Prva postava Austrijanaca je uistinu impresivna: odličan golman, bekovski trojac koji igra u Bundesligi i izuzetno brza i opasna krila, koja su možda i najjači dio ekipe.

Ova veoma bitna utakmica za reprezentaciju BiH počinje večeras u 19:00h po srednjoevropskom vremenu.