BiH protiv Rusije za "utješno" 19. mjesto

Ostali sportovi 26. jan 201519:18 > 19:22
ZEDA News

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će se za 19. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru boriti protiv selekcije Rusije.

Selekcija Rusije poražena je u meču za razigravanje za 17. mjesto od reprezentacije Češke Republike rezultatom 30:32.

Utakmica je cijelim svojim tokom proticala u egalu, a reprezentativci Češke Republike su na kraju prvog poluvremena imali gol prednosti (16:15), što su u drugom poluvremenu odbranili i povećali prednost na dva gola (32:30).

Česi će se tako s reprezentacijom Bjelorusije boriti za 17. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, dok će Rusija za 19. mjesto igrati protiv izabranika Dragana Markovića.

Podsjećamo da su u današnjem susretu izabranici selektora Dragana Markovića poraženi su od Bjelorusije sa 29:37, pa su propustili priliku boriti se barem za 17. poziciju prilikom premijernog nastupa na SP.