84-godišnjak najstariji učesnik banjalučkog polumaratona

N1

Pobjednik 4. banjalučkog polumaratona je Mozes Kiporo Kibire, drugo mjesto osvojio je Benard Muinde Matheka, dok je na trećem mjestu Stanley Kipruto, svi iz Kenije. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Kristin Mora Oigo iz Kenije, a drugo mjesto osvojila je Bojana Bjeljac iz Hrvatske, dok je treća bila Teodora Simović iz Srbije.

“Ova trka bila je odlična, uprkos vrućini. Zadovoljan sam organizacijom i uživam u boravku u Banjaluci, koja je divan grad”, rekao je Kibire.

Pobjednica u ženskoj konkurenciji Kristin Mora Oigo iz Kenije je pobjedila i 2016. godine.

Bilo je teško, ali trudila sam se”, rekla je ona i dodala da je ove godine istrčala bolje vrijeme nego 2016. godine zbog čega je posebno srećna.

Odgovarajući na pitanja novinara, rekla je da će doći i sljedeće godine na Banjalučki polumaraton ukoliko je organizatori pozovu.

Banjalučki polumaraton pratio je i veliki broj građana koji su se okupili duž staze, a naročito na tvrđavi Kastel gdje je bio cilj ovogodišnje rute duge 21 kilometar.

Vladimi Selec, direktor trke Banjalučkog polumaratona, izrazio je zadovoljstvo onim što su organizatori uspjeli uraditi u prethodnim godinama.

“Prije pet godina je nas deset trčalo u parku, a sada na Banjalučkom polumaratonu učestvuje preko 10.000 ljudi. Zaista smo oduševljeni”, kazao je Selec.

Kada je u pitanju budućnost, Selec je istakao da su apetiti veliki.

“Mi se ne ograničavamo, ne stajemo, pozivamo sve one koji žele da trče sa nama, stari, mladi, danas imamo deda Vladu (84), lice trke, on danas završava drugi polumaraton u posljednjih 20 dana, ako može on, mogu svi”, rekao je Selec.

Oko 7.000 trkača startalo je jutros u devet časova sa Trga Krajine u Banjaluci na tri trke u okviru 4. banjalučkog polumaratona, od čega je oko 2.000 trkača učestvovalo u polumaratonskoj trci, a ostali u štafetnom polumaratonu i “FunRun” trci dugoj tri kilometra.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.