Danska preko Španije do velikog finala Svjetskog prvenstva

Ostali sportovi 27. jan 202319:45 0 komentara
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Rukometaši Danske pobijedili su Španiju u polufinalu Svjetskog prvenstva sa 26:23 (15:10), pa će braniti tron i zlatnu medalju iz Egipta, a ostaje da se vidi da li će im, kao u Egiptu rival u finalu biti Švedska ili Francuska. Španija će se kao i u Egiptu boriti za bronzanu medalju.

Prevagu na tasu Danske, doneli su Simon Pitlik sa šest, Magnus Janssen sa pet, Mikel Hansen sa četiri i Nicklas Landin sa 13 odbrana. Kod Španije, Aleks Dushebaiev je postigao šest, Ferran Sole pet, a Abelo Gundin tri gola.

Danska je odlično odigrala prvo poluvrijeme. Odbrana je bila na željenom nivou, a u napadu, Danci su pronalazili pukotine u odbrani Španaca, pa su vodili sa 11:7. Španije je uspjela da mini serijom stigne do 10:11, a u tom momentu “roletnu je spustio“ fenomenalni Nicklas Landin, a Danska je nakon ovog perioda igre imala kapital od pet golova – 15:10.

Landin je imao osam odbrana, Simon Pitlik je postigao četiri, Magnus Janssen i Mikel Hansen po tri, a Magnus Jakobsen i Mathias Gidsel po dva gola. Kod Španije, Angel Fernandez je postigao tri, a Ferran Sole dva gola.

U nastavku meča, Španija je nastojala da stigne do neizvjesne završnice, nastojala je da stigne do preokreta, kao što je to uradili i protiv Norveške.

Danska je čuvala prednost, ali je na nešto više od deset minuta prije kraja, Španija stigla do 19:20. Bilo je jasno da slijedi rat nerava. Danska je ponovo uspjela da pobjegne na 23:20, ali je bilo jasno da se Španije neće predati.

Nastojali su Španci da repriziraju priču protiv Norveške iz četvrtfinala, ali su Danci imali snage i koncentracije, uspjeli su da privedu meč kraju, uspeli su da stignu do pobjede i finala.

U razigravanju od petog do osmog mjesta, Njemačka je posle produžetaka pobijedila Egipat sa 35:34, dok je Norveška slavila protiv Mađarske sa 33:25.