Edin Vučelj po šesti put osvojio Svjetski kup WAKO kickboxinga

Ostali sportovi 06. jun 202213:02 > 13:28 0 komentara
N1

Bosanskohercegovački kickboxer Edin Vučelj osvojio je Svjetski kickboxerski kup u Mađarskoj. Na ovom prestižnom takmičenju u Budimpešti učestvovalo je više od 3000 takmičara iz 264 kluba, a Vučelj je osvojio zlato u kicklight disciplini u kategoriji seniora -89 kg.

Bužimljanin Edin Vučelj je do sada osvojio šest Svjetskih kupova, a na ovom takmičenju na putu do zlata savladao je Mađara, Ukrajinca i Poljaka.

Svjetski kup u Mađarskoj za Vučelja je ujedno i dobra priprema za Svjetsko prvenstvo naredne godine te se nada da će odbraniti i to zlato koje je osvojio u Antaliji 2019. godine. Prije toga, nada se, čeka ga takmičenje na Evropskom prvenstvu.

“Nakon duže pauze i posljedica korone, opet sam se vratio u pobjedničke vode. Samo kontinuirano osvajanje titula je moj cilj, ali i pokazatelj dominacije kvalitete nad sportskom srećom. Iskreno se nadam da ću imati mogućnosti i uslove da ove godine učestvujem na Evropskom prvenstvu i po prvi put osvojim titulu Evropskog prvaka. To ovisi o podršci, zbog čijeg nedostatka više energije uvijek izgubim nego na samom takmičenju. Nadam se da ću napokon dobiti zasluženu podršku”, izjavio je bh. reprezentativac u kickboxu, ITF taekwondou, višestruki osvajač Svjetskog kupa te svjetski šampion u kickboxu.

N1

Vučelj je na takmičenju u Mađarskoj nastupio uime Fight cluba Gepard iz Ljubljane, ali zlato donosi u rodnu Bosnu i Hercegovinu od koje očekuje podršku da bi nastavio promovisati domovinu u najboljem svjetlu.

Svjetski kup održavao se od 02. do 06. u Budimpešti, a Svjetska kickboxing organizacija (WAKO) je, podsjetimo, članica Internacionalnog Olimpijskog komiteta.