Francuska ipak prejaka za hrabru Hrvatsku

Ostali sportovi 13. jan 202222:13 0 komentara
REUTERS/Ognen Teofilovski

Hrvatska rukometna reprezentacija je Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj otvorila porazom od Francuske u Szegedu 27:22

Francuska je puno bolje otvroila utakmicu i povela 7:2 te navela hrvatskog selektora Hrvoja Horvata da prvi put pozove minutu odmora. Po povratku na teren ostavili su Francuze osam minuta bez gola, ali kako ni Kaubojima napad nije funkcionisao nisu se uspjeli približiti na više od tri gola zaostatka.

Hrvati su i promašili neke zicere koje nisu smjeli, u završnici su se uspjeli približiti Francuzima na samo minus dva, koliko je i bila razlika na poluvremenu (13:11).

U nastavku držali su Francuzi tri do četiri gola razlike, a da ne odu na veću razliku brinuo se Pešić.

U 47. minuti isključena su čak tri igrača Hrvatske, a između ostalih plavim karton dobio je Mandić zbog udaranja protivnika u glavu, pa će sve to završiti pred disciplinskog komisijom.

Francuzi su u jednom trenutku imali i plus pet, najviše što su izabranici Hrvoja Horvata uspjeli je vratiti se bilo je na minus tri, da bi na kraju završilo 27:22.

U prvom susretu ove grupe Srbija je savladala Ukrajinu sa 31:23. U narednom kolu sastaju se Hrvatska i Srbija, dok će Ukrajina na megdan snažnoj Francuskoj.