Hrvatska srušila Belgiju, nada za četvrtfinale još postoji

Ostali sportovi 21. jan 202320:07 0 komentara
TT News Agency via REUTERS

Hrvatska rukometna reprezentacija rutinski je pobijedila 34:26 u Malmeu Belgiju u 2. kolu druge faze Svjetskog prvenstva.

Ovom je pobjedom Hrvatska još ostala s teoretskim izgledima za plasman u četvrtfinale. No, dobra je vijest da si je ovom pobjedom podebljala izglede za deveto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Ranije je Egipat pobijedio Bahrein i osigurao mjesto u četvrtfinalu, a Hrvatskoj ostaje tek mizerna šansa da će afrički prvak svladati i Dansku, pa se temeljem gol-razlike ugurati među osam najboljih. Hrvatska želi i devetu poziciju, koja vodi u olimpijske kvalifikacije, a za to će se morati dobiti Bahrein u zadnjoj utakmici.

Hrvatska je utakmicu otvorila na pravi način, s čvrstom obranom i poletnim napadom, pa su Kauboji poveli s 3-0. Obranama vratara Mate Šunjića, njih čak 9 u prvom dijelu, Hrvatska u 13. minuti dolazi do prednosti 10-4, a na poluvremenu je razlika narasla na 21-13.

Srbija pobijedila Argentinu, nada se porazu Njemačke, Egipat “slomio” Bahrein

U 39. minuti  prednost odlazi na +11, da bi potom uslijedilo nekoliko promašenih “zicera”, očitog umora kod Hrvatske i fantastičnih obrana belgijskog vratara Lettensa. Cijelo drugo poluvrijeme prošlo je bez ritma, uz puno tehničkih pogrešaka i obrana vratara, pri čemu je hrvatski čuvar mreže Mate Šunjić je imao izvrsnih 20 odbrana i proglašen je igračem utamice.

Kod Hrvatske je Marin Jelinić dao 6 golova,a Filip Glavaš i Ivan Martinović po pet.

Posljednje kolo je na rasporedu u ponedjeljak, 23. januara kada će igrati SAD – Belgija, Hrvatska – Bahrein, te Egipat i Danska.

Prve dvije reprezentacije izborit će nastup u četvrtfinalu.

Norveška je u grupi 3 dobila Katar 30:17.