Izbjegao pad pri brzini od 120 km/h, napravio piruetu i ostao na skijama

Ostali sportovi 15. feb 202109:20 0 komentara

U italijanskoj Cortini d'Ampezzo jučer se vozila utrka spusta u konkurenciji muškaraca, a svoju drugu zlatnu medalju na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju osvojio je Vincent Kriechmayr s vremenom 1:37.79.

Zanimljivo je da je Kriechmayr do titule najboljeg došao sa startnim brojem jedan, a drugoplasirani sa svega jednom stotinkom zaostatka bio je Andreas Sander. Pitanje pobjednika i drugoplasiranog riješeno je jako brzo, ali uzbuđenja na stazi Vertigine nije nedostajalo ni u nastavku utrke.

Najviše pažnje privuko je nastup Maxencea Muzatona koji je pri brzini od skoro 120 kilometara na sat, prije samog Vertigine skoka, prvo izgubio kontrolu nad skijama, a potom se sjajno snašao, napravio je piruetu i uspio izbjeći težak pad.

Nakon ovog fantastičnog poteza aplaudirao mu je u cilju i vodeći Kriechmayr. Danas su na svjetskom prvenstvu na rasporedu utrke kombinacije u muškoj i ženskoj konkurenciji.