Novi naslov u vitrinama: Kansas City osvajač Super Bowla

Ostali sportovi 13. feb 202307:53 0 komentara
Kirby Lee-USA TODAY Sports

Kansas City Chiefsi osvojili su 57. Super Bowl slavivši protiv Philadelphije Eaglesa 38:35.

Treći je to naslov za timiz Kansasa, nakon 1970. i 2020. stigao je još jedan i u 2023.

Philadelphia je odlično odigrala prvo poluvrijeme gdje je na odmoru imala 10 razlike. Jalen Hurts odigrao je sjajnu utakmicu, protiv Chiefsa imao tri touchdowna probijanjem, te još jedan bacanjem.

Eaglesi će biti jako razočarani, posebice nekim sudijskim odlukama u samoj završnici dvoboja. Kako misle, presudio im je jedan nepostojeći “holding” koji je doveo Chiefse na korak do njihove “touchdown” zone.

Chiefsi su ipak sačuvali glavu i odradili što treba u posljednjih pet minuta. Maksimalno su pojeli vrijeme. Harrison Butker pogodio je field gol osam sekundi prije kraja za vodstvo 38:35, a na kraju i veliku pobjedu.

Kod pobjednika Patrick Mahomes je prebacio 182 jarda, ali i istrčao 44 uz zna se kakvu povreda zgloba.