Kobayashi ponovo najbolji u Sapporou

Ostali sportovi 22. jan 202309:50 0 komentara
KAZUHIRO NOGI / AFP

Japanac Ryoyu Kobayashi pobjednik je trećeg takmičenja za Svjetski kupu u ski skokovima u Sapporou.

Domaći predstavnik slavio je na velikoj skakaonici zahvaljujući sjajnom rezultatu u drugoj seriji. Japanac je poslije prve serije bio drugi, iza Halvora Egnera Graneruda, ali je u drugoj oduševio i skokom od 143 metra obezbijedio je 144.2 boda i prvo mjesto.

Kobayashi, koji je u Sapporou slavio i u petak, takmičenje je završio sa ukupno 280.0 bodova ispred Graneruda koji je sakupio 268.9 bodova (skokovi od 140 i 136.5 metara), dok je treće mjesto pripalo Nijemcu Markusu Eisenbichleru sa 256.9 bodova.

Slovenac Domen Prevc bio je četvrti sa 249.8 bodova, a u prvih deset bila su još trojica njegovih sunarodnjaka – Peter Prevc šesti, Anže Lanišek deveti i Timi Zajc deseti.

Vrijedna pobjeda Krafta u Sapporou, Granerud i Kobayashi popunili podijum

Poljak Dawid Kubacki je zauzeo tek 11. mjesto, ali je zadržao prvu poziciju u generalnom plasmanu sa 1164 poena, prati ga Granerud sa 1116, dok je Lanišek treći sa 941.

Sljedećeg vikenda najbolje skakače današnjice ćemo gledati u austrijskom Bad Mitterndorfu.