Kraftu prvo mesto, Granerud ukupni Raw Air pobjednik

Ostali sportovi 19. mar 202318:30 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

Austrijski skakač Stefan Kraft pobijedio je na takmičenju u Vikersundu, bio je to njegov ukupno 25. trijumf u karijeri.

Svjetski rekorder je preletio razdaljine od 246,5 i 235,5 metara i sakupio 8,6 poena više od drugoplasirane domaće zvijezde Halvora Egnera Graneruda (234 m i 219 m), koji je postao prvi ukupni pobjednik Norveške na Raw Air turneji.

Domžalski as Anže Lanišek oduševio je trećim mjestom sa letovima od 231 i 220,5 metara. Iza sebe je ostavio Austrijanca Mihaela Hayboeka (223,5 m i 231 m) za samo 1,2 boda i tako potvrdio treće mjesto u ukupnom zbiru norveške turneje.

Domen Prevc (240,5 m i 200 m), koji je bio treći poslije uvodne serije, pao je na konačno peto mjesto, dok je dva mjesta u finalu izgubio i Timi Zajc (232 m i 208 m), koji je bio sedmi na kraju.

Vikersund je bio poslednje takmičenje u karijeri za Andersa Fanemela, i to na mjestu na kojem je 2015. postavio tadašnji svjetski rekord. Osvojio je Četiri skakaonice 2018. i ukupno je imao četiri pobjede u Svjetskom kupu.