Lana Pudar izborila finale na 200 metara delfin SP u Australiji! (VIDEO)

Ostali sportovi 15. dec 202202:06 1 komentar
Velibor Pudar-Facebook

Lana Pudar izborila je finale u disciplini 200 metara delfin na FINA Svjetskom prvenstvu u Australiji u 25-metarskim bazenima.

Članica Kluba vodenih sportova “Orka” iz Mostara plivala je u trećoj kvalifikacionoj grupi i zauzela treće mjesto uz vrijeme 2:05:87. To je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih plivačica u kvalifikacijama i prolaz u finale.

Hali Flickinger imala je najbolje vrijeme u Laninoj grupi. Amerikanka je otplivala dionicu 200 metara za 2:04:66. Laura Lahtinen iz Finske bila je druga (2:05:13). Upravo ove tri plivačice ostvarile su plasman u finale.

Pudar je na kraju uspjela isplivati ukupno 8. vrijeme od 25 plivačica, što je donosi priliku da se danas bori za medalju.

Amina Kajtaz još jedan Mostarka, bivša bh. reprezentativka, koja danas nastupa za Hrvatsku, na kraju je završila na mjestu broj 11 i nije izborila finale.

U nastavku možete vidjeti vremena osam najboljih plivačica na 200 metara delfin, koje će se danas u 10:14 boriti za svjetsku titulu u 25-metarskim bazenima. Podsjetimo, Lana Pudar je aktulena seniroska prvakinja Evrope u ovoj disciplini.