Muzaferija osvojila 25. mjesto u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu

Ostali sportovi 08. feb 202312:50 0 komentara
Screenshot / Elvedina Muzaferija

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 25. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Courcheveleu u superveleslalomu.

Elvedina je krenula veoma dobro, čak imala prednost na prvom mjerenju vremena, ali je nažalost kako je trka odmicala napravila nekoliko velikih grešaka i završila kao 25. sa 2.15 sekundi zaostatka za prvoplasiranom.

Zlato je otišlo u ruke Marte Bassino, druga je završila Mikaela Shiffrin, dok je treće mjesto na pobjedničkom postolju osvojila Norvežanka Lie Kajsa Vickhoff.

Tako je Elvedina popravila lični rezultat na Svjetskim prvenstvima. Prije dvije godine u Cortini D'Ampezzo bila je 38. u superveleslalomu.