Na Ilidži počeo kvalifikacioni turnir za odbojkašice do 19 godina

Ostali sportovi 07. apr 202221:38 0 komentara
OS BIH

Večeras je na Ilidži počeo kvalifikacioni turnir za Evropsko prvenstvo u juniorskoj konkurenciji za žene (U-19).

U prvoj utakmici reprezentacija Švajcarske pobijedila je Crnu Goru rezultatom 2:3 (23:25, 25:23, 25:19, 15:25, 9:15)

Nakon što su Crnogorke povele sa 1:0, Švajcarska je uzvratila serijom 5:0 i to na servis Lise Šenker. Natalija Vlaović i Maša Dragović najzaslužnije su što je Crna Gora došla do izjednačenja 8:8 i ponovnog vođstva 9:8. Uvele su Crnogorke prvi set u neizvjesnost, imale prednsot i od 14:12, međutim u neizvjesnoj završnici pri rezultatu 23:23 Sara Štobl je prvo odličnim smečom, a potom i servisom donijela pobjedu selekciji Švajcarske.

U drugom setu Švajcarska je imala veliku prednost, od 8 poena (10:2) ali ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu jer je Crna Gora uspjela da se u potpunosti vrati u u ovaj set. Polako je Crna Gora “topila” prednost, a onda stigla do izjednačenja 15:15, a u zavrnici i do prednosti 23:22, da bi potom Sanja Rudan as servisom donijela Crnogorkama dvije set lopte, iskoristile su drugu za izjednačenje u setovima.

OS BIH
OS BIH
OS BIH
OS BIH

I u treći set je Švajcarska bolje ušla, imala tri poena prednosti ali su se Crnogorke ranije vratile u utakmicu, izjednačile na 9:9, pa povele sa 10:9, a nakon ovog više nisu ispuštale vođstvo pa su prilično uvjerljivo dobile ovaj dio igre sa 25:19.

Samo u četvrtom setu je izostala neizvjesnost jer Švajcarke u ovom dijelu igre ni u jednom momentu nisu dozvolile Crnoj Gori da se vrati u set. Vodile su od samog početka do kraja, ušle su u mirnu završnicu sa set loptom pri rezultatu 24:15, odmah su prvu iskoristile za izjednačenje 2:2 u setovima.

U tie breaku je Švajcarska povela sa 4:0, reagovao je selektor Crne Gore Zlatko Čačić tajm-autom ali ni to nije pomoglo njegovom timu jer je serija nastavljena do rezultata 6:0 i još jednog tajm-auta. Švajcarska je povela sa 8:2, a tek onda se Crnogorke bude i smanjuju na 8:6 ali snage za još jedan preokret nije bilo.

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra će odigrati prvi meč kvalifikacjia za plasman na XXVIII EP 2022. Evropsko prvenstvo će se odigrati od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Sjevernoj Makedoniji.

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA 2:3 (23:25, 25:23, 25:19, 15:25, 9:15).

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA (17.30)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA (17.30)

Plasman na Evropsko Prvenstvo izboriće pobjednici 9 grupa, dok će se 8 najuspjšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobjednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.