Nestvarno: Pogledajte kojom brzinom 92-godišnjak trči na 60 metara (VIDEO)

Ostali sportovi 30. mar 202312:37 0 komentara
Screenshot/Twitter

Japanski 92-godišnjak Hiro Tanaka bio bi pobjednik u mnogim očima da se u toj dobi samo pojavio na startu bilo kakvog natjecanja u atletici, ali pobijediti u utrci na 60 metara i pobijediti ovako dominantno doista je za dubok naklon.

On se, naime, pojavio na startu utrke na 60 metara na Svjetskom Mastersu za starije i istrčao utrku za 10,95 sekundi, što je samo četiri stotinke sekunde sporije od svjetskog rekorda u toj dobi, koji drži Talijan Vittorio Cola već više od dva desetljeća.

Tanaka je slavio u utrci za muškarce starije od 90 godina, a publika je njegov izuzetno dominantni nastup nagradila ovacijama.

Konkurenciju je ostavio debelo u prašini, drugoplasirani Poljak Wierchowski prošao cilj s vremenom 13:41, a grčki sprinter veteran Chatziemmanouil bio je brončani s osam stotinki sporijim vremenom.