NFL: Cowboysi utišali New York

Ostali sportovi 27. sep 202208:40 0 komentara
Brad Penner-USA TODAY Sports

Dallas Cowboysi mogu bez prvog quarterbacka Daka Prescotta. Nakon Cincinnatija kod kuće su svladali New York Giantse u gostima 23:16 i nanijeli im prvi poraz u ovoj NFL sezoni.

Trenutak odluke dogodio se sredinom posljednje četvrtine pri rezultatu 13:13. Cooper Rush je poslao dodavanje u end zonu New York Giantsa, koje je jednom rukom uhvatio Lamb. Momčad iz Teksasa tada se odlijepila na 20:13 i više nije bilo povratka ekipe iz New Yorka.

U prvom poluvremenu nije viđen nijedan touchdown. Igrala se čvrsta obrana, a nakon 30 minuta Dallas je vodio 6:3. Dva gola iz igre za Cowboyse postigao je Maher, dok je na drugoj strani precizan bio Gano.

New York je bolje otvorio drugo poluvrijeme. Gano je prvo poravnao na 6:6, a potom je nakon sjajne igre Barkleyja od 36 jardi New York prvi poveo 13:6. No, do kraja treće četvrtine Elliott je izjednačio na 13:13 istrčavši u završnicu.

Uslijedilo je spomenuto spektakularno hvatanje Lamba, a pobjedu je zapečatio Maher s još jednim pogotkom s 44 jarde. Do kraja susreta Gano je uspio samo smanjiti rezultat na 23:16.

Sada i New York i Dallas imaju omjer 2:1 u NFL-u. U sljedećem kolu New York dočekuje Chicago Bearse, dok će Dallas ugostiti Washington.