NFL: San Francisco izbacio Dallas i plasirao se u finale konferencije

Ostali sportovi 23. jan 202307:57 0 komentara
Kyle Terada-USA TODAY Sports

San Francisco 49ersi su drugu godinu zaredom u finalu Nacionalne fudbalske konfrerencije. Tim iz Kalifornije je na domaćem terenu savladao Dallas Cowboyse 19:12 i zakazao megdan sa Philadelphia Eagelsima za mjesto u Superbowlu.

Kao što se i očekivalo duel između 49ersa i Cowboysa bio je veoma izjednačen od samog početka, a presudio je touchdown San Francisca u prvi sekundama posljednje četvrtine.

Ključan detalj se odigrao u posljednjoj dionici. Prvi i jedini touchdown na meču San Francisco pravi poslije samo dvije sekunde u četvrtoj četvrtini. Za dva jarda istrčao je Christian McCaffrey za prednost 16:9.

Maher je field golom vratio minus na četiri poena, ali je Gould pogotkom iz polja na tri minuta do kraja ponovo odveo 49erse na 19:12. Do kraja meča odbrana San Francisca je izdržala nalet Dallasa za veliko slavlje svojih navijača i prolazak među četiri najbolja tima u NFL ligi.

San Francisco će naredne nedjelje 29. januara od 21 časova gostovati Philadelphia Eagelsima, dok će u finalu AFC u reprizi prošlogodišnjeg duela igrati Kansas City i Cincinnati Bengalsi.