Mirza Nikolajev završio nastup u Pekingu i zauzeo 34. mjesto

Ostali sportovi 06. feb 202213:52 > 14:34 0 komentara
REUTERS/Thomas Peter

Sankaš Mirza Nikolajev odvezao je i treću vožnju na Olimpijskim igrama u Pekingu. Njegov zaostatak za vodećim Nijemcem Johannesom Ludwigom iznosi 13.805. Sarajlija je zvaršio svoj nastup na Olimpijskim igrama zauzevši pretposljednje mjesto.

Nikolajev se nalazi posljednjem mjestu od 34 takmičara poslije tri vožnje sa ukupnim vremenom 3:05.349 što je kašnjenje skoro 14 sekundi za vodećim predstavnikom Njemačke Johannesom Ludwigom (2:51.544).

Drugi je Wolfgang Kindl iz Austrije sa 113 stotinki kašnjenja (2:51.657) za vodećim. A treći Italijan Dominik Fischnaller sa ukupnim vremenom poslije tri trke 2:52.266.

Kevin Fischnaller nije završio prvu utrku, te nije vozio naredne utrke i završio je posljednji.

Uskoro se vozi i posljednja četvrta utrka, gdje se 20 najboljih bori za medalju.

Bitno je napomenuti da je Mirza Nikolajev još uvijek junior koji se takmiči sa seniorima. I godine su pred njim da napravi sjajne rezultate.

U nastavku pogledajte kompletnu listu 34 sankaša nakon tri vožnje.