Mala greška presudila: Nikolajev 38. u Svjetskom kupu Sochiju

Ostali sportovi 03. dec 202113:14 > 13:15 0 komentara
N1

Najbolji bosanskohercegovačni sankaš Mirza Nikolajev zauzeo je 38. mjesto u Svjetskom kupu u Sochiju.

Nakon što je u prvoj trci sezone u Pekingu zauzeo 32. mjesti, u drugoj je također također u Sochiju bio 23, danas je pružio dobru vožnju i zauzeo 38. mjesto.

Mladi bh. vozač je imao želju da napravi još bolji rezultat (u datom trenutku imao je zagarantovano 22 mjesto), te je u silnom žaru napravio grešku nakon čega se skoro prevrnuo. Ipak, na svu sreću uspio je iskontrolisati sanke, izbjeći diskvalifikaciju, te je na kraju završio kao 38.

Mirza je ovim plasmanom osvojio nova tri boda u Svjetskom kupu, a naredna trka na rasporedu je u njemačkom Altenbergu.

Nikolajev će Bosnu i Hercegovinu predstavljati i na Zimskim Olimpijskim igrama u Pekingu koje su na rasporedu početkom naredne godine.